İDM - İlaç Dağıtım Merkezi Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak Platin Tower İş Merkezi 7/D Çankaya ANKARA +90 312 444 59 61

 

Önceliğimiz insan sağlığını korumak ve yaşam kalitesini iyileştirmektir.
İlacınız, Sağlığınız ve Umudunuz için çalışıyoruz.
Bireyin sağlığını her şeyin üstünde tutuyoruz...

 

Parkinson Son Değil !

Bugün Türkiye’de 100 000 civarında Parkinson hastası olduğu tahmin edilmekte ve her yıl yaklaşık 10 000 civarında hastaya yeni teşhis konulmaktadır. Son derece yaygın olan bu hastalık hakkında toplumda farkındalık oluşturmak ve hastaları bilinçlendirmek amacıyla her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenerek“11 Nisan Dünya Parkinson Günü” olarak kutlanmaktadır.
İlk kez 1817 yılında İngiliz hekim James Parkinson tarafından, “titrek felç” adıyla tanımlanan bu hastalığın temel belirtileri; titreme, kaslarda sertleşme, hareketlerde yavaşlama, duruş ve denge bozukluklarıdır. Genellikle sinsi bir şekilde başlayan bu hastalık, yıllar içinde son derece yavaş ama giderek artan biçimde ilerler. Öyle ki hastalar çoğu zaman hastalığın başlangıç tarihini kesin olarak söyleyemezler. Hastalar ilk belirtinin farkına vardıkları zaman, hastalığın bazı belirtileri uzun zaman önce başlamış olabilir.
Parkinson hastaları erken teşhis ve doğru tedavi yöntemiyle hastalık belirtilerini önemli ölçüde kontrol altına alabilir ve böylelikle yaşam kalitelerinin yükseleceklerinin farkında olmalıdırlar. Yavaş ilerleyen bu hastalığın her aşamasında oldukça etkin ilaçlarla tedavi imkanları bulunmaktadır.
İDM İlaç Dağıtım Merkezi Avrupa Birliği Sağlık Hizmet Standartlarında ki ürünleri Türkiye’ye getirmek için dünyanın dört bir tarafındaki sağlık gruplarıyla ve kurumlarla temas kurarak, etkin ilaçları en kısa zamanda ve güvenli bir şekilde hastalara ulaştırmak için çabalamaktadır.
İDM İlaç Dağıtım Merkezi olarak Parkinson hastalığına farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalarımız devam edecektir